1

Téma: Rádio Dechovka

Jak se Vám líbí rádio Dechovka?

2

Re: Rádio Dechovka

Zdravim moc,
Mam 66 rokov deda pochazel od Caslavi- Krchleby po prvni svetove valce se prestehoval na Slovensko
Doslova niekedy potrebujem pocut cestinu......
Riesil som to  pocuvanim Radiozurnalu na dlhych vlnach, tie po polnoci vypinaju tak som dnes v noci  prechadzal stredne vlny
a helemese dechovka tak som si  s radostou popocuval a isiel som k internetu
Svet sa meni a neviem ci k lepsiemu. Mame tu nase dva narody umelo rozpojene, je kopu Cechov zijucich na Slovensku
resp. Slovakov zijucich v CR a je potrebna kulturna vymena . Su multimedia ale najma ti starsi ich moc nevyuzivaju, lebo neboli na to navyknuti
cize doma a  ak mam internet patricne rychly tak sa dostanem na vsetko co potrebujem,
tak potom preco drzat stredovlnne a dlhovlnne  vysielace ???
asi tak rozmyslali likvidatori  radiovych vysielacov
Na Slovensku VKV ceske vysielace nehrozia a v Cechach zasa nehrozi prijem slovenskych VKV vysielacov .
Topolnu idu udajne od konca februara odstavit -:(((( a to bola jedina a jedinecna komunikacna trasa po celej Europe
Mnoho ludi islo za pracou  do zahranicia, su tu kamionisti a pre nich je vysielanie na DV jedinecne
a je to autonomny  a skoro nicim neobmedzeny informacny kanal
preco Vam vlastne pisem ??
Moj navrh je  ak sa to da, ze by ste v pripade  odstavenia vysielaca Topolna  Radiozurnal na DV  prevzali, prenajali vysielac,kmitocet
na celodenne vysielanie  alebo aspon resp. v nocnych hodinach  pokial by sa vysielac Topolna definitivne neodstavoval
Bude lepsia pocutelnost na DV , lebo  na SV prijem silne faddinguje a je zavislejsi od podmienok sirenia a aj  teda pocas slnecneho svitu je silny utlm a na beznych radiovych prijimacoch ceske vysielace na Slovensku  a obratene kvoli sposobu sirenia radiovych vln a utlmu neprejdu
zelam vsetko dobre a aby ste boli schopni udrzat vysielanie v prevadzke. Dakujem za precitanie
Vas  nocny posluchac  Ing. Jaroslav Samek